Wydarzenia z życia mieszkańców  Domu Pomocy Społecznej,
Warsztatów Terapii Zajęciowej  i  Zespołu Szkół Specjalnych
     Bardo - Opolnica  
ARCHIWUM    

 

 
         
       
WIELKANOC_2014  
WIELKANOCNA SOBOTA...

to wydarzenie, jak każdego roku, jest niecierpliwie wyczekiwane przez mieszkańców naszego domu. Corocznie też poświęcenie pokarmów celebruje proboszcz naszej parafii. O. Mirosław Grakowicz najpierw odwiedził naszych mieszkańców w "Oleńce", by zaraz potem przybyć do "Zamku". W obu placówkach pięknie nakryto stoły, na których każdy mieszkaniec mógł ustawić swój misternie przygotowywany koszyczek. To wydarzenie, zwiastujące wiosenne odrodzenie życia wnosi nam wszystkim wiele radości.

 
ZOBACZ ALBUMY    
 
   
       
Jarmark_2014  
JUŻ PO RAZ ÓSMY...

na dziedziniec Bazyliki Mniejszej N.N.M.P. w Bardzie licznie przybyli kramarze z całej naszej gminy, powiatu, i nie tylko, przybyli również goście z zaprzyjaźnionych miast Czeskich. Wśród licznych i bardzo bogatych stoisk nie zabrakło przedstawicieli naszej placówki. Swoje smakowite ciasto wystawiły Warsztaty Terapii Zajęciowej, a Zespół Szkół Specjalnych oprócz ciast - rękodzielnicze wyroby swoich uczniów. Nie zabrakło też, corocznie wystawiającej się Pracowni Ceramicznej i plastycznych cudeniek wytworzonych w Pracowni Terapii Zajęciowej w "Oleńce". Mimo początkowo niesprzyjającej aury, wielu gości odwiedziło Jarmark, bo wiele też czekało na nich atrakcji, były konkursy, był kolorowy korowód, występy Zespołu Haśnik ...i bardzkiego Wiolinka, były pięknie, bo tradycyjnie zastawione stoły, i my tam też byliśmy, wszystkie stoiska odwiedziliśmy, smakowitości różnych spróbowaliśmy.

 
ZOBACZ ALBUM    
 
   
       
WALENTYNKI W PODZAMKU 2014  
DZIEŃ ZAKOCHANYCH,

 

dzień miłości, obchodzony jest na całym świecie, toteż w przeddzień święta patrona wszystkich obdarowanych i odwzajemniających to najpiękniejsze uczucie, Dom pomocy Społecznej w Podzamku zaprosił delegację naszych mieszkańców na zabawę. W serduszkowej scenerii licznie zaproszeni goście z zaprzyjaźnionych placówek wspaniale bawili się przy żywiołowej muzyce, przeplatanej licznyczmi konkursami. Wizyta ta dostarczyła dodatkowo, niezmiernie sympatycznych i przyjemnych wrażeń. Spotkaie z naszymi przyjaciółmi, byłymi mieszkankankami, które obecnie mieszkają właśnie w domu w Podzamkuo gromnie ucieszyło, wręćz wzruszyło obie strony. Nasi mieszkańcy przywieżli po tej walentynkowej zabawie i uroczym spotkaniu moc pozytywnych emocji, którymi podzielili się z nami.

 
ZOBACZ ALBUM    
 
 
       
DZIEŃ CHOREGO 2014  
W NASZEJ GMINIE ...

 

obchody święta ustanowionionego przez Papieża Jana Pawła II tradycyjnie rozpoczynają się Mszą Świętą w Bazylice Mniejszej. Dla naszych mieszkańców ten dzień ma z pewnością wymiar szczególny, i jak co roku, delegacja mieszkańców "Oleńki" i "Zamku" uczestniczyła w tym wydarzeniu. Mszę Św. celebrował o.M.Grakowicz - proboszcz naszej parafii, który namaścił i pobłogosławił naszych mieszkańców, a młodzież z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego zaprezentowała krótki program artystyczny.

 
ZOBACZ ALBUM    
 
   
       
TABASCO_CLUB  

NA DŁUGO W NAS POZOSTANĄ ...

nastrój, wrażenia i radość, którą zaserwowali nam muzycy z zespołu TABASCOCLUB wywodzącego się z Pieszyc. Jak sami o sobie mówią, są zespołem prawie rodzinnym, a swoją muzyką chcą sprawiać, by wokół robiło się cieplej, tak jak cieplej robi się od tabasco. Grają sercem, bo kochają granie i śpiewanie, a tworzoną przez siebie muzyką chcą wielbić Pana Boga i dziękować za to co nam daje. To wszystko nie tylko dało się odczuć podczas koncertu, ale również przeniosło się na nas wszystkich, i długo pozostanie. W naszej świetlicy rozbrzmiewały zarówno gorące rytmy rodem z kraju tabasco, jak też te spokojniejsze, w wielu czuć było zamiłowanie muzyków do żeglowania, ale teksty wszystkich utworów skupione były wokół miłości, tej szczególnej - do Pana Boga.

 
ZOBACZ ALBUM    
 
   
ORSZAK_2014  
PO RAZ TRZECI W BARDZIE.

Nasza orszakowa delegacja i towarzyszący mieszkańcy też po raz trzeci uczestniczyli w tym wydarzeniu. Podobnie, jak w roku ubiegłym NASZA - królewska asysta uosabiała kontynent azjatycki - panowie w zielonych pelerynach z dumą nieśli orszakowe sztandary. Mimo bardzo wietrznej pogody na trasie Orszaku wiele się działo. Po przywitaniu na Skalnej Półce Orszak wyruszył w kierunku Bardzkiej Bazyliki. Tuż koło przystani wodnej na Świętą Rodzinę czekały Wielkie Anioły, a na moście mniejsze aniołki trąbami, fanfarami i tubami obwieściły światu wielką nowinę. Jednak i złe moce po drodze czyhały, chcąc Orszak zawrócić z obranej drogi. Raz diabły rogate do tańca piekielnego namawiały, raz Herod do swoich racji przekonywał głośno krzycząc. Lecz orszak wiedziony kolęd nutami za Świętą Rodziną podążył tam, gdzie powinien, by Królowie swe dary złożyć w wielkim pokłonie mogli. Po uroczystym otwarciu wystawy Szopek i Prac Plastycznych, którego dokonał Burmistrz Miasta I Gminy Bardo Pan Krzysztof Zegański i o. Probosz Mirosław Grakowicz, wszyscy zgromadzeni w naszej Bazylice byli świadkami pięknego koncertu kolęd i pastorałek w wykonaniu dwóch zespołów : braci postulantów przygotowanych przez Panią Agnieszkę Bartkiewicz oraz zespołu Wiolinek pod kierunkiem Pani Anny Bartkiewicz Czaja.

 

 
 
 
 
   
ZOBACZ ALBUM    

 


 

ARCHIWUM    
     
 
opr. Marzena Łukasik